Kalkulator

Ilość produktów: 0

Wartość: 0,00 PLN


>> Zobacz swoją kalkulację


Kontakt

tel. 22 721 05 26
e-mail: biuro@playtime.pl
www.playtime.pl


Pliki do pobrania

Karta tech.: Płyty gumowe flex EPDM Płyty EPDM

netto brutto
Cena w zł: 215,00 264,45 Dodaj do kalkulatora
Cena za 1m2 nawierzchni z płyty EPDM, nie zawiera kosztów transportu oraz montażu, które wyliczane są indywidualnie.
kolejny produkt

Płyty gumowe flexEPDM

nr kat.:FZ/001EPDMŁadowanie...

Płyty gumowe flex EPDM o grubości 45 mm przeznaczone do wykonywania nawierzchni placów zabaw czy boisk rekreacyjnych. Płyty wykonane z granulatu gumowego sbr (spodnia część) oraz kolorowego granulatu (epdm) stanowiącego warstwę użytkową nawierzchni. Montaż płyt następuje poprzez łączenie elementów między sobą przy wykorzystaniu kołków montażowych umieszczanych w  krawędziach każdego elementu.

Dzięki zastosowaniu warstwy EPDM płytka ta jest wielokrotnie bardziej odporna na działanie promieniowania UV w porównaniu z płytami gumowymi SBR. 

Nawierzchnia z płytek EPDM idealnie nadaje się do zastosowania na placach zabaw zarówno o dużej jak i małej powierzchni. W odróżnieniu od nawierzchni bezspoinowych (monolitycznych) stosowanie tego typu nawierzchni sprawdza się zwłaszcza pod względem finansowym w sytuacjach kiedy mamy potrzebę wykonania niewielkiej ilości nawierzchni w kilku miejscach np: pod huśtawkami, karuzelami albo bujakami sprężynowymi.

Zalecana grubość nawierzchni dla określonego parametru HIC: 

  • grubość    45 mm dla HIC do 1,5 m

Nawierzchnię z płytek układa się na ustabilizowanym i utwardzonym podłożu np. betonowym, asfaltobetonowym lub na specjalnie przygotowanej podbudowie z kruszyw mineralnych. Podane ceny nie zawierają kosztów wykonania podbudowy. 

Nawierzchnia jest przepuszczalna dla wody, co zapobiega tworzeniu się kałuż oraz pozwala na korzystanie z placu zabaw nawet tuż po opadach deszczu.

Górna warstwa płytek bezpiecznych EPDM jest wyprodukowana z użyciem standardowego kleju PU. Istnieje możliwość użycia UV stabilnego kleju PU za (dodatkową opłatą). 
 

Podstawowe zalety nawierzchni z płyt gumowych EPDM:

  • długoletnia trwałość - wieloletni, niezmienny i stały poziom bezpieczeństwa oraz estetyki. Przeciętny okres żywotności nawierzchni to przedział około 10-15 lat. 
  • bezpieczeństwo - nawierzchnia amortyzuje upadki z dużej wysokości, spełnia wymagania normy PN-EN 1177:2009  potwierdzone certyfikatem oraz posiada atest PZH;
  • różne parametry amortyzujące - umożliwiające dobór odpowiedniej grubości nawierzchni do krytycznej wysokości upadku zabawki, pod którą nawierzchnia jest zainstalowana;
  • możliwość demontażu - w razie potrzeby istnieje możliwość demontażu i ponownego montażu nawierzchni w innym miejscu.

 

>> Ważne informacje
Katalog Playtime
Dla klientów
Dla projektantów
>> Aktualności Zobacz więcej »