Ogrodzenie placu zabaw – sposób na wydzielenie przestrzeni zabawowej

Place zabaw to przestrzenie, których aranżacja i wyposażenie powinny odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom małych użytkowników. Dlatego też należy zadbać o odpowiednie ogrodzenie placu zabaw, które jest nie tylko praktycznym, ale i estetycznym elementem dopełniającym aranżację. Z tego powodu ogrodzenie placu zabaw nie powinno być przypadkowe. W naszej ofercie znajdziesz różne modele ogrodzenia, płotków i furtek, dzięki czemu bez problemu dobierzesz konstrukcję, która najlepiej wpasuje się w otoczenie placu zabaw.

Ogrodzenia

Znaleziono 3 produktów

Bezpieczne ogrodzenie placu zabaw dla dzieci

 

Place zabaw to przestrzenie dla dzieci, które wymagają szczególnej uwagi nie tylko przy wyborze zabawek i urządzeń zabawowych, ale również ogrodzenia. Choć przepisy nie regulują konieczności montowania ogrodzeń czy płotów, to inwestorzy często decydują się na takie rozwiązanie. Ogrodzenia na placach zabaw pełnią wiele praktycznych funkcji. Głównym powodem montażu ogrodzenia jest zapewnienie bawiącym się na placu dzieciom bezpieczeństwa. Płot uniemożliwia maluchom oddalenie się z zabawowej przestrzeni, ułatwiając tym samym rodzicom opiekę nad urwisami. Przy wyborze bezpiecznego ogrodzenia panelowego warto kierować się Polską Normą PN-EN 1176:2009. Zgodnie z normami konstrukcja ogrodzenia panelowego powinna być stabilna, uniemożliwiająca zaklinowanie się dziecka z furtką szerokości co najmniej 1 m, aby zapewnić swobodny wjazd wózkiem i wózkiem inwalidzkim. Płot powinien być równo zakończony, bez ostrych, wystających elementów, które mogłyby spowodować skaleczenie lub inne obrażenia. Wymogi te pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa maluchów i zapewniają swobodną zabawę.

 

Płotek na place zabaw – praktyczny element wyposażenia

 

Płotek na placu zabaw to praktyczny element wyposażenia, który uniemożliwia wtargnięcie na niego zwierząt i zanieczyszczenie terenu. Dzięki ogrodzeniu łatwiej jest zachować czystość i porządek. Choć nie ma wymogów dotyczących wysokości ogrodzenia, to mając na uwadze spełnienie powyższych funkcji, odpowiedni będzie 100 cm płotek. Dodatkowo, wysokość warto dobrać do otoczenia, by wpasowało się w aranżację przestrzeni. Na nowym osiedlu doskonale sprawdzi się nowoczesne ogrodzenie, w ogrodzie mały plastikowy płotek, zaś na place zabaw w parku czy przy przedszkolu drewniane modele.

 

Jaka jest cena ogrodzenia na plac zabaw?

 

Mimo że ogrodzenie nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia placu zabaw, to w praktyce jest ono bardzo funkcjonalne. W naszej ofercie posiadamy różne modele płotów, ogrodzeń i furtek, dzięki czemu każdy Klient może dobrać model, który nie tylko spełni oczekiwania, ale dopełni zabawową przestrzeń. Cena poszczególnych rozwiązań uzależniona jest od materiału, z jakiego zostało wykonane ogrodzenie, jego wysokości i wielkości. W ofercie posiadamy zarówno drewniane, panelowe, jak i metalowe warianty ogrodzenia, tanie i droższe modele. Chcąc zapoznać się z aktualnym cennikiem ogrodzeń na placu zabaw, sprawdź ofertę Playtime. Znajdziesz u nas ogrodzenia zgodne z najwyższymi standardami i wykonane z najlepszej jakości materiałów. Nasza oferta zawiera szczegółowe informacje dotyczące specyfikacji produktów we wszystkich dostępnych wariantach, dzięki czemu ułatwi wybór najbardziej optymalnego rozwiązania.