Garden benches

Popularną kategorią produktów, które mogą być wykorzystane zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w parkach czy na placach zabaw są ławki ogrodowe. W naszej ofercie znajduje się wiele modeli ławek o różnym przeznaczeniu, stylu wykonania, a także cenie. Dzięki temu można wybrać model, który najbardziej odpowiada oczekiwaniom. Ławki ogrodowe powinny znajdować się przy każdym placu zabaw i być elementem wyposażenia przestrzeni publicznej. Są nie tylko praktycznym, ale i niezwykle użytecznym meblem – to właśnie na parkowych ławkach można odpocząć, na chwilę się zatrzymać, ale również bacznie obserwować bawiące się pociechy. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wygodne i nowoczesne ławki ogrodowe, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Posiadamy zarówno ławki metalowe i drewniane, a także dedykowane specjalnie dla dzieci czy młodzieży. Szeroka oferta ławek trafi w każdy gust i dopełni różnorodne aranżacje placów zabaw oraz innych ogólnodostępnych miejsc odpoczynku, takich jak parki czy osiedla.

Benches

Znaleziono 24 products

Drewniana ławka ogrodowa drewniana dla zwolenników klasycznych rozwiązań

 

Klasyczne ławki ogrodowe z drewna to świetna propozycja, która doskonale sprawdzi się w parku, na osiedlu w pobliżu parku zabaw, a także w zacisznym zakątku przydomowego ogródka. Takie ławki wykonane są z gatunków drzew, charakteryzujących się dużą twardością. Dodatkowo jego odpowiednia impregnacja i konserwacja stanowią doskonałe zabezpieczenie przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych: mrozu, deszczu, śniegu czy promieni słonecznych. Dzięki czemu drewniane ławki ogrodowe odznaczają się dużą trwałością gwarantującą długoletnie użytkowanie.

 

Drewniane ławki ogrodowe, mimo że lżejsze od metalowych, to są tak samo wytrzymałe. Ich głównym atutem jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Naturalny wygląd doskonale wpisuje się w aranżację każdej zielonej przestrzeni, świetnie ją dopełniając. Dlatego też w parkach czy miejscach przestrzeni publicznej najczęściej można spotkać właśnie ogrodowe ławki drewniane.

 

Metalowe ławki ogrodowe – nowoczesny design w Twoim ogrodzie

 

Metalowe ławki ogrodowe ze względu na materiał wykonania mają nowoczesny, oryginalny design. Poza wizualnym atutem, takie modele charakteryzują się dodatkowo dużą wytrzymałością na warunki zewnętrzne, takie jak wysoka i niska temperatura powietrza, wilgoć oraz działanie promieni słonecznych. Metalowe ławki do ogrodu czy do parku dostępne są w różnych stylach – proste w formie i stylowe idealne do parków, designerskie dedykowane dla miejsc, w których przebywa młodzież, nowoczesne świetnie współgrające z architekturą nowych osiedli czy projektowane z myślą o dzieciach – kolorowe i o ciekawej, nieraz zaskakującej, nietypowej formie. Z łatwością zatem można dopasować je do aranżacji miejsca, w którym mają być zlokalizowane. Metalowe ławki mają duży ciężar, dzięki czemu są bardzo stabilne. To ogromna zaleta, gdyż ławki w parku, na osiedlu czy w pobliżu placów zabaw są w stałym miejscu – duży ciężar uniemożliwia ich przenoszenie i jednocześnie chroni przed ewentualnymi kradzieżami.

 

Doskonałym kompromisem pomiędzy metalowymi a drewnianymi ławkami, jest połączenie tych surowców. Metalowo-drewniane ławki to świetna propozycja – stalowa konstrukcja jest niezwykle wytrzymała, a drewno doskonale dopełnia otoczenie parku. Warto również wskazać, że metal szybko przyjmuje temperaturę otoczenia, dlatego latem – szczególnie w nasłonecznionych miejscach – konieczne może się okazać stosowanie specjalnych siedzisk. Metalowo-drewniane ławki to doskonały kompromis pomiędzy naturalnym designem i dużą wytrzymałością. Takie ławki ogrodowe doskonale dopełnią aranżację osiedli, placów zabaw i parków.

 

Ławka ogrodowa dla dzieci

 

Małe ławeczki ogrodowe to rozwiązanie, które dedykowane jest dla najmłodszych użytkowników parków, osiedli i placów zabaw. W naszej ofercie znajduje się wiele modeli ławek dla dzieci. Charakteryzują się one oryginalnym, atrakcyjnym dla najmłodszych designem. W sklepie internetowym znajdziesz między innymi tęczowe ławki z oparciem i bez oparcia, ławko-stoły czy ławeczki w kształcie żółwia, które wyglądem przyciągną wszystkie dzieci, zachęcając do tego, aby usiadły i odpoczęły po wyczerpującej zabawie na placu zabaw. Ławeczki dla dzieci mają zazwyczaj plastikowe elementy, które wykonane są ze specjalnego materiału, który wyróżnia się dużą trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne.

 

Funkcjonalność ławek do ogrodu

 

Rodzaj materiału, z jakiego została wykonana ławka ogrodowa, to jedna kwestia, ale równie ważna jest jej funkcjonalność. Ławka w ogrodzie, parku czy na osiedlu może być z oparciem lub bez oparcia. W przestrzeni publicznej doskonale sprawdzą się oba rozwiązania, warto jednak zaznaczyć, że ławka z oparciem będzie zdecydowanie bardziej wygodna, aniżeli bez podparcia dla pleców. Warto mieć to na uwadze przy wyborze ławeczek na place zabaw – w takich miejscach opiekunowie spędzają zazwyczaj dłuższą chwilę, dlatego warto zadbać o komfort siedzenia. Kolejnym aspektem wpływającym na komfort użytkowania z ławek są podłokietniki. Dzięki nim można komfortowo się podeprzeć. To praktyczne i wygodne rozwiązanie, dlatego warto wziąć je przy wyborze ławki do ogrodu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kształt – półokrągły czy prostokątny oraz wymiary ławek ogrodowych. O ile dla dzieci świetnie sprawdzą się małe ławeczki, o tyle do parków i na osiedla warto wybrać modele o większych wymiarach. Najbardziej typowe wymiary ławki ogrodowej czy parkowej to 180 lub 150 cm długości i 85-95 cm wysokości.

 

Jakie są ceny ławek ogrodowych?

 

Cena poszczególnych ławek ogrodowych uzależniona jest od materiału wykonania, a także wymiaru i designu. Proste ławeczki bez podparcia są tańsze, niż te ozdobne z podparciem i podłokietnikami. Chcąc zapoznać się z cennikiem ławek ogrodowych, warto sprawdzić aktualną ofertę naszego sklepu internetowego. Znajdziesz tam małe i duże, drewniane i metalowe, proste i ozdobne, tanie i droższe ławki. Dzięki temu bez problemu znajdziesz model, który dopełni aranżację przestrzeni, w której ma być zlokalizowany.