Pavilions

Przestrzeń placu zabaw, parku, osiedlowego skweru czy przydomowego ogrodu powinna być przemyślana i zaaranżowana w taki sposób, by zapewniać użytkownikom komfort i wygodę. Z tego powodu na placu zabaw, przy przedszkolu, żłobku, w rodzinnych przestrzeniach czy w ogrodzie, poza zabawkami i urządzeniami zabawowymi dla dzieci powinna znaleźć się altana ogrodowa. To konstrukcja, która pełni funkcję nie tylko estetyczną i ozdobną, będącą elementem dopełniającym architekturę, ale jest również niezwykle praktyczna i funkcjonalna. Altanka to miejsce, w którym można odpocząć, zrelaksować się, czy wygodnie usiąść, by przyglądać się bawiącym się dzieciom i sprawować nad nimi opiekę. Konstrukcja taka stanowi również doskonałe schronienie przed czynnikami atmosferycznymi – deszczem, śniegiem czy upałem i promieniami słonecznymi. To także miejsce, w którym małe urwisy mogą złapać chwilę oddechu, posilić się, napić i zregenerować siły przed kolejną zabawą. Z tego powodu altana ogrodowa powinna być odpowiednio przystosowana i zaprojektowana, by spełniała swoje funkcje. W ofercie Playtime znajdziesz szeroki wybór różnorodnych altan i altanek ogrodowych wykonanych z różnych materiałów. Dzięki temu możesz dopasować konstrukcję nie tylko do potrzeb i oczekiwań użytkowników, ale również wybrać model, który dopełni aranżację przestrzeni i będzie stanowił jej integralną część.

Pavilions

Znaleziono 6 products

Gotowe altany ogrodowe – zaaranżuj przestrzeń ogrodu szybko i bez problemu

 

Wybór altany ogrodowej wcale nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Zanim dobierzemy do swoich potrzeb odpowiedni model, warto wiedzieć, że budowa altany podlega przepisom prawa budowlanego. Oznacza to, że jeżeli jej wymiary i metraż nie przekraczają 25 m2 na terenie miasta (i do 35 m2 poza jego granicami) oraz jeśli altana nie jest wyższa niż 5 m w przypadku dachu stromego (dwuspadowego) i nie wyższa niż 4 m w przypadku dachu płaskiego – nie ma żadnego kłopotu. Jeżeli jednak konstrukcja altany jest większa niż powyższe wartości, jej budowę należy skonsultować w starostwie, by mieć pewność, że dopełnione zostaną wszelkie formalności administracyjne.

 

W naszej ofercie znajdziesz gotowe altany ogrodowe, które są łatwe w montażu, dzięki czemu zaoszczędzisz czas (dodatkowo możesz zamówić altanę z montażem). Posiadamy różnorodne modele – z różnych materiałów, w rozmaitych kształtach i kolorach, wiaty i altanki, otwarte i zabudowane modele. Dzięki temu każdy ma szansę na dobór konstrukcji, która nie tylko spełni oczekiwania i potrzeby użytkowników, ale również doskonale dopełni przestrzeń i będzie idealnym komponentem małej architektury. Decyzja o wyborze altany ogrodowej nie powinna być jednak przypadkowa. Dlatego decydując się na konkretny model, warto wcześniej zastanowić się, jakim celom będzie służyła. Przeznaczenie altanki determinuje wybór. Warto mieć ten aspekt przy wyborze gotowej altany Czy altana będzie zabezpieczeniem przed deszczem i wiatrem podczas zabawy z dziećmi, strefą relaksu i odpoczynku, czy miejscem, w którym dzieci będą mogły posilić się przed kolejną zabawą.

 

Wiata parkowa to konstrukcja, która doskonale spełni funkcję ochronną. Wykonana jest z trwałych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów – ocynkowanej stali malowanej proszkowo i siedziska wykonanego z płyt HPL. Metalowa konstrukcja posłuży przez wiele sezonów w niezmienionym stanie. Wiata to doskonały wybór, kiedy potrzebujesz konstrukcji, która ochroni przed deszczem, wiatrem i słońcem, a dzięki zamontowanym siedziskom dodatkowo zapewni chwile wytchnienia. Taki model doskonale sprawdzi się na placu zabaw w parku, na osiedlu czy przy przedszkolu. Przy żłobku czy na osiedlowym placu zabaw świetnym rozwiązaniem jest altana ogrodowa z przewijakiem. To duże ułatwienie, kiedy teren rekreacyjny przygotowany został z myślą o najmłodszych użytkownikach. Praktyczny przewijak pozwala rodzicom i opiekunom szybko i wygodnie przewinąć dziecko, by mogło wrócić do dalszej zabawy. Dodatkowo w metalowym modelu zostały zmontowane siedziska, które pozwalają na chwilę wytchnienia i odpoczynku. W naszej ofercie znajdziesz również rekreacyjne altany, które występują w wielu kształtach. Posiadamy okrągłe, kwadratowe i prostokątne altanki, dzięki temu możesz dopasować jej kształt do placu zabaw i idealnie zaaranżować poszczególne elementy zabawowej przestrzeni.

 

Drewniane altany ogrodowe – proste i ładne konstrukcje

 

Altanki do ogrodu z drewna to modele, które cieszą się największą popularnością. Takie konstrukcje doskonale dopełniają place zabaw zlokalizowane w parkach czy przydomowych ogródkach. Naturalny materiał zapewnia stabilną i wysoką odporność na czynniki atmosferyczne. Drewniana altana ogrodowa doskonale sprawdzi się jako dopełnienie placów, w którym dominującym materiałem jest drewno. Wówczas plac zabaw jest przemyślaną aranżacją. Takie altanki charakteryzują się prostą konstrukcją i pięknym, naturalnym designem, występują w wersji zabudowanej i otwartej.

 

Nowoczesne altany ogrodowe – ciekawe i oryginalne modele

 

Metalowe czy aluminiowe altanki to nowoczesne projekty, które wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów. Mogą one mieć nietypowe i ciekawe kształty, które wyróżniają je spośród innych modeli. Takie konstrukcje doskonale dopełniają place zabaw na nowych osiedlach czy przy szkołach i przedszkolach. Nowoczesne altanki to przede wszystkim konstrukcje z metalu – zabudowane i otwarte, które ze względu na odporny materiał są całoroczne i nie wymagają impregnacji, co ułatwia ich użytkowanie.

 

Altanki i altany ogrodowe – jaka jest ich cena?

 

Koszt altanki uzależniony jest od wielu czynników. Wpływ na cenę ma materiał, z jakiego została wykonana altana, wymiarów czy konstrukcji – altanka otwarta czy zabudowana. Plastikowe czy aluminiowe altanki będą stosunkowo tanie, droższe są modele z metalu czy z drewna. Wpływ na cenę ma również wielkość – w zależności od tego, czy zdecydujesz się na małe altanki, czy duże altany, musisz liczyć się z innym kosztem. Ceny altan drewnianych będą inne w zależności od wielkości konstrukcji. Dlatego wybór konstrukcji powinien być przemyślany, ponieważ altany ogrodowe to konstrukcje, które nie są najtańsze. Chcąc zapoznać się z cennikiem altan ogrodowych, zachęcamy do przejrzenia naszej oferty dostępnej na stronie internetowej.

 

Playtime to najlepsze miejsce, w którym zakupisz altanę dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań. W ofercie posiadamy zarówno tanie altany od producenta, jak i konstrukcje drewniane oraz nowoczesne. Wielkość oferowanych przez nas altan nie przekracza wymiarów 4x4 m. W Playtime znajdziesz gotowe produkty do ogrodu i na plac zabaw, dzięki czemu bez trudu zaaranżujesz idealną przestrzeń. Prowadzimy sprzedaż altanek do ogrodu najlepszej jakości, dzięki temu masz pewność, że zakupione konstrukcje posłużą przez długi czas.